czwartek, 23 sierpnia 2012

Mały pomysł

Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem na jaki dziś wpadłem. Bardzo lubię korzystać z kalendarza, bo lubię wszystkiego typu zeszyty, notatniki itp. oraz dlatego że dobrze widać wszystko w perspektywie czasu. Używam kalendarza od tamtego roku, ale nie używałem go w szkole, bo jest za ciężki aby go codziennie nosić i na lekcjach nie ma czasu aby wyciągać z torby kalendarz, pisać, podkreślić i schować. Dziś wpadłem na taki ciekawy pomysł aby w piórniku mieć taki malutki notesik i tak szybko zapisywać wszystko (daty sprawdzianów, kartkówek, projektów...) a w domu przed robieniem lekcji (będę miał wyciągnięty piórnik a na biurku będzie zawsze leżał kalendarz) przepiszę sobie z tego zeszyciku daty do kalendarza.


Mam nadzieję, że to mi pomoże. Zostaje tylko problem z tym co wcześniej pisałem, ale jestem myśli, że uda mi się zatrzymać na drugim stadium, bo zrobię sobie ogólny plan na wszystkie dni. :) A to są moje paski abym widział co gdzie jest. A kategorie są takie:
- Nauka / Zad. Dom,
- Nuda,
- Potrawy,
- III klasa,


10 komentarzy:

 1. Przepraszam, że spytam, ale... Jesteś Polakiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz przepraszać. Pochlebiasz mi, bo zawsze chciałem być w pewnym stopniu obcokrajowcem. :) Tak, jestem Polakiem a czemu pytasz? ^^

   Usuń
  2. Po prostu czytając ten post, złapałem parę sytuacji, kiedy... jakby to ująć... okej, nie powiedziałbym, że jesteś Polakiem. :D
   Obstawiałbym długi okres nauki polskiego, ale tak jak mam kontakt z osobą, która mówi i pisze bardzo dobrze po polsku, tak idzie wyłapać te niepolskie sytuacje, kiedy coś po prostu brzmi sztucznie.
   Jestem bardzo uczulony na błędy i to pewnie dlatego.

   Usuń
  3. Powiem szczerze mam małe problemy z polskim na rzecz angielskiego. Czasami zapominam słowa po polsku itp., ale to temat na osobny wpis. :)

   Usuń
 2. Ja w szkole najczęściej zapisuję na marginesie terminy klasówek. Potem mam tylko kłopot, bo muszę przeszukiwać wszystkie zeszyty, czy jakaś się nie zbliża, dlatego też się powinienem w coś zaopatrzyć w tym roku szkolnym ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żadko (niestety...) zaglądam do zeszytów dlatego mam nadzieję, że to mi pomoże. :)

   Usuń
 3. Czy robienie tych kategorii naprawdę Ci pomaga? Ja, gdybym umiała uzupełniać to regularnie to bym po prostu wszystko w jeden dzień wpisywała, a nie rozdzielała.. A czemu? Bo nie chciałoby mi się grzebać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty myślisz, że każdy pomysł wpisuje w dzień w którym go wymyśliłem czy jakoś tak? :D Każdy dział ma swoją stronę (strony) na końcu kalendarza w notesie. W jednym z wpisów pokazywałem dział "III klasa". :)

   Usuń
 4. Ja bym podzielił te zadania innym sposobem. Jedna część nazywała by się "najważniejsze" a druga "mniej ważne". Wtedy bym np. wiedział, że sprawdziany będą w tej pierwszej a dalsze plany w drugiej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem o co chodzi. :D W tych działach np. III klasa mam pomysły jak pomóc sobie w nauce itp. jeśli o to chodzi.

   Usuń