niedziela, 19 sierpnia 2012

Moje rozmówki

I oto jest wpis o rozmówkach! Mam obecnie w domu rozmówki do trzech języków:
- Hiszpańskiego,
- Włoskiego,
- Angielskiego,

Pierwsze dwa nabyłem chyba w tesco, gdy jechałem do tychże krajów. Szczerze mówiąc nie bardzo mi się przydały, ale jak je mam to czemu by wam nie pokazać?


Najpierw chciałbym zaprezentować wam rozmówki polsko-angielskie dla turystów i dla wyjeżdżających do pracy z wydawnictwa Greg. Dostałem je za III miejsce w szkolnym konkursie angielskiego i bardzo mi się podobają. Ja osobiście uwielbiam uczyć się całych zdań w nauce języków a rozmówki mi to umożliwiają. Największą zaletą jest to, że podana jest wymowa fonetyczna wszystkich wyrażeń.

Sądzę, że jeśli ktoś ma ogólne pojęcie o wymowie angielskiej może bardzo ładnie mówić za pomocą tych rozmówek. Kolejną zaletą jest to, że są tu łatwe oraz bardzo trudne wyrażenia. Dla każdego coś dobrego. Na przykład: How are you? i Today we're sandind floors. Niektórych słów to nawet po polsku nie znam, np. oil varnish - pokost. :) Tematy są bardzo zróżnicowane. Od "nakrycie stołu" do "działania matematyczne" zahaczając o  "skargi". Mogę powiedzieć, że są one dla starszych ludzi nie znających języka i chcących się tylko dogadać jak i dla ludzi dobrze znających angielski, którzy potrzebują małej pomocy z trudniejszymi słowami/zdaniami. Jednym słowem - dla każdego!

Drugie będą rozmówki polsko-włoskie ze słowniczkiem. Wymowa pokazana jest niestety tylko w trudniejszych wyrazach. Rozumiem, że włoska wymowa nie jest bardzo trudna, ale zawsze by się przydało. :) Mocną stroną jest słowniczek. Z polskiego na włoski i z włoskiego na polski. Słownictwa jest dużo a pogrubione słowa pomagają w szukaniu. Jest to bardzo przejrzysta książeczka, ale są lepsze.

Ostatnią pozycją będą rozmówki hiszpańskie. Jak widzicie jest tu także dołączona płyta i można uczyć się także wymowy. Te rozmówki to raczej taki mały podręcznik do hiszpańskiego. Na końcu jest nawet specjalny kalendarz na planowanie nauki! Nie ma to więc wiele wspólnego z rozmówkami.

Każdy rozdział ma inny kolor a to bardziej zachęca do nauki. Nie znajdziemy tu jednak żadnego trudnego słownictwa. Polecam osobom, które chciałyby się uczyć hiszpańskiego, ale na razie nie są pewne i nie chcą wydawać dużo pieniędzy na podręcznik.
Tutaj też znajduje się słowniczek i to lepszy od tego w rozmówkach do włoskiego.Ogólnie to polecam do nauki, ale na pewno nie do pomocy z dogadaniem się w Hiszpanii. :)

Niech będzie małe podsumowanie. Z wszystkich trzech najbardziej polecam rozmówki polsko-angielskie a najmniej polsko-włoskie. Rozmówi hiszpańskie zajmują II miejsce. Z tego co się dowiedziałem wydawnictwo Greg (rozmówki polsko-angielskie) wydało też taką samą książeczkę do niemieckiego! Jeśli myślisz o angielskim lub niemieckim to polecam rozmówki z tej serii. Do następnego wpisu.

6 komentarzy:

 1. Trafiłam do raju! Dzięęęęęęęęęki! Zabieram się za przekopywanie Twojego bloga. Potrzebuję motywacji. Czuję, że tu ją znajdę.

  Bardzo Ci dziękuję także za Twoje odwiedziny u mnie. Ja też nie jestem poetycka (chyba). A co do zdjęcia! Zgadzam się!

  P.S. Chciałam wysłać Ci prywatną wiadomość, ale w komentarzu też może być. ;)

  Włoski. Włoski. Włoski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz! Jest mi strasznie miło, że podoba ci się mój blog i na coś ci się przyda! Twój blog też jest świetny. :) Trochę zaczarowany. Miłego przekopywania i życzę motywacji! ^^ Have a nice day!

   Usuń
 2. Przyznam, że sama posiadam w domu tylko rozmówki polsko-angielskie, a korzystałam z nich tylko raz. Nigdy nie mogłam się przekonać do nauki z tak małej, poręcznej książeczki. Pomyślałam sobie, że skoro ja ich nie używam, to może moja mama? Nie zna angielskiego, a nauka takich dość przydatnych w konwersacji zwrotów mogła by jej pomóc. Niestety, odrzuciła moją propozycję z niesmakiem :< xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja mama też nie pali się do żadnej nauki. :D

   Usuń
 3. Mam uraz do rozmówek..
  A bloga oczywiście obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do czytania kolejnych wpisów. :]

   Usuń