czwartek, 16 sierpnia 2012

Obsesja?

Wczoraj wieczorem wszedłem na stronę mojego przyszłego (mam nadzieję) liceum i kliknąłem w zakładkę dokumenty. Latałem po domu całą noc! A co takiego ta  znalazłem? Klasy, podanie, wymagania itp. Może dla Was nic, ale ja czytałem to wszystko jak najlepszą na świecie lekturę. Potem pomyślałem sobie, po co oni wstawili to do internetu dopiero na koniec wakacji? A nie pomyślałem, że to ja dopiero to zauważyłem, ale do rzeczy! Najważniejsze jest to, że jedna moja wymarzona klasa angielska-dwujęzyczna nadal jest i mam nadzieję, że będzie w przyszłym roku! Co jest tam takiego super? 1 rok - 6 godzin angielskiego (teraz miałem 3...) a w 2 roku 9 godzin i geografia po angielsku (5 godzin)!!! Jeśli dotrwa to do następnego roku to nie wiem co zrobię!

9 hours of English and Geography in English!

Głupie jest to, że drugi język zaczynam dopiero od 2 roku! Wtf? A zdziwiła mnie klasa politechniczna. Przecież u nas jest technikum... Dokumenty niestety napisane są bardzo nieczytelnie i wielu rzeczy muszę się domyślić. Nie pisze nic o nowej reformie. Tylko coś takiego, że od 2 klasy będzie historia. Co? Przecież ta reforma polegała na wybraniu sobie jakie chce się mieć rozszerzenie... Ale jeszcze zobaczymy.


Jak widzicie uczniowie klas nie językowych od 1 klasy mają 2 języki a w językowej nie... Trochę to dziwne. Kolejny absurd to to, że aby się tam dostać będę musiał 5 razy odwiedzić szkołę (i 1/2 razy fotografa), ale nie staram się tego zrozumieć i cieszyć z tego co jest! Odsyłam Was na stronę mojego przyszłego liceum.

10 komentarzy:

 1. Ja idę do liceum już w tym roku i mam angielski 4 godziny (jak dla mnie ok nie przepadam szczególnie ale trzeba ..). Zgłosiłam się na francuski <3 i od września wreszcie zacznę naukę (tak to uczyłam się sama );)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To życzę powodzenia. A na jaki profil idziesz? Dla mnie 4 godziny angielskiego to byłoby za mało. :D I gratuluję francuskiego! ^^

   Usuń
 2. A jaki będziesz miał drugi język?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Będziesz" - Mam nadzieję :D Ale to dopiero za rok. Mam do wyboru:
   - Francuski,
   - Niemiecki,
   - Rosyjski,
   Kiedyś był łaciński... Ale o językach w liceum na pewno jeszcze napiszę! :)

   Usuń
 3. Bardzo chciałam iść do szkoły z jakimś wykładowym językiem! Co jednak oferowali w tym mieście?
  klasa humanistyczna - wykładowy rosyjski
  klasa humanistyczna - wykładowy hiszpański
  klasa humanistyczna - wykładowy francuski
  klasa matematyczno-fizyczna - wykładowy francuski
  klasa matematyczno-geograficzna - wykładowy angielski
  klasy humanistyczna, matematyczno-fizyczna i biologiczno-chemiczna z wykładowym niemieckim.
  Ja się pytam, czemu biol-chem akurat z niemieckim? Noooo nieeee!
  Ale za to w swoim normalnym biol-chem-fizie w 1 kl miałam 3h angielskiego, 2h francuskiego, 2h (lub więcej) rosyjskiego indywidualnie i 1h łaciny :D Mnie to urządza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas była klasa biznesowa z głównym językiem niemieckim... Rozumiem, że to partner handlowy, ale czy interesy robi się tylko z Niemcami? A ja mieszkam w małym mieście i jest tu tylko jedno liceum, technikum z zawodówka, więc jakby usunęli mi tę klasę angielską nie mogę wybrać innego liceum itp.

   Usuń
  2. Podzielam tutaj opinię Villemo. Chociaż ja w tym roku idę do liceum, to u mnie biol-chem jest tylko z niemieckim !!!!
   Zawsze chciałem uczyć się jako drugiego języka francuskiego. A tutaj oferują tylko niemiecki, ewentualnie rosyjski

   Usuń
  3. Szczerze współczuję, bo nie cierpię niemieckiego! Jeszcze tylko ten jeden rok! ^^

   Usuń
  4. lingvistyk, skoro już musisz się go uczyć to naprawdę spróbuj go polubić bo inaczej te lekcje będą dla Ciebie męczarnią. Uwierz, że można. Jeśli nie podoba Ci się brzmienie, spróbuj chociaż znaleźć w nim coś zabawnego.

   Remo, moje miasto też nie jest duże więc dojeżdżam do innego. Wiele osób z mojej klasy pochodzi z dość odległych miast. Nie miałbyś możliwości zamieszkać gdzieś w bursie?:)

   Usuń
  5. Może miałbym, ale po co? :]

   Usuń