wtorek, 11 grudnia 2012

Czy francuski nie gryzie?

Czy francuski aby na pewno nie gryzie? W zeszłym tygodniu byłem na oratoriadzie i, jak to ja, musiałem po drodze wstąpić do empiku. Ten we Wrocławiu był na prawdę duży, ale od razu wiedziałem gdzie iść. Od miesiąca planowałem zakup książki do francuskiego. Kolejny raz? Po co? Już dużo razy próbowałeś i nic. Stara książka nie ma płyty i jakoś mi nie pasuje, więc kupiłem, polecaną przez wiele osób, książkę "Francuski nie gryzie!".

Czemu jednak kolejny raz zaczynam? Odpowiedź jest prosta! A czemu nie? Poza tym chyba trochę dorosłem do tego języka i czuję tę moc, tę samą jak zacząłem się "na prawdę" uczyć angielskiego. Nie wiem czy tak macie, ale ja tak mam. Po prostu czuję to. Sam w głowie mam też takie postanowienie, że przerobię tą książkę, choćby się waliło. Na rozdział daję sobie tak dwa tygodnie (środa - 30 minut, piątek - 30 minut, niedziela - 15 minut), więc wstępny czas końcowy to czerwiec. W wakacje sobie przypomnę i będę przygotowany do liceum! :) Plan na razie zarysowany i wstępny. Sądzę, że powinienem zwiększyć ilość czasu (na niemieckim marnuje 90 minut...), ale nie chcę zaniedbać szkoły. Wszystko jednak idzie w dobrym kierunku. Pisałem już nawet z paroma francuzami i jeden pytał mnie czy w Polsce mówi się po francusku, bo tak ładnie piszę! : D Czynnikiem mojej "mocy" są też właśnie takie rozmowy. Samoistnie zaczynam używać języka a to jest przecież najważniejsze!

Co do podręcznika to jestem bardzo zadowolony, jedynie nie mogę przesłać nagrań na telefon. Teraz jak najbardziej zgadzam się z tym, że każdy musi mieć książkę która jemu odpowiada. Ta jest dla mnie świetna i to kolejny element mojej "mocy"! :)


Przed każdym rozdziałem jest taka zabawna historyjka! :) Później jest materiał, ćwiczenia i na końcu słówka i konstrukcje, czyli takie podsumowanie dla mnie. Gdy piszę z francuzem/francuską to często tam zaglądam dla upewnienia. Jeśli będziecie chcieli to potem napiszę dla was jaką pełniejszą recenzję tej książki.


A tak poza tematem to przekonałem brata do nauki hiszpańskiego. Leniem jest i nie wiem ile pociągnie, ale uczę go moich technik i pomagam w nauce. :) Pozdrawiam wszystkich i napiszę Wam moje ulubione zdanie, które ostatnio poznałem. :)

Je vais très bien et toi?

12 komentarzy:

 1. Ah, któż to zawitał na bloggerze :)
  Wydaje mi się, że te zabawne obrazki są już nieodłączną częścią książek Edgardra.. Sama ostatnio kupiłam pierwszą swoją pozycję tego wydawnictwa i nie mam zastrzeżeń.
  Pozostaje mi życzyć powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawitał? Tak długo mnie nie było! ^^ Dzięki i tobie powodzenią tobie też!

   Usuń
 2. Także spodobała mi się ta seria, gdyż posiadam podobną pozycję do hiszpańskiego. Książka skutecznie uczy wiele aspektów języka, a zadania są bardzo zróżnicowane. Mimo to posiadam jeszcze osobny zeszyt, abym w razie potrzeby mógł przećwiczyć potrzebne konstrukcje gramatyczne, czy po prostu mógł utrwalić znajomość słownictwa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ty mi ją poleciłeś! :)

   Usuń
 3. Czyli motywacja wróciła. Mam nadzieję, że tym razem Ci się uda. Tym bardziej, że kontakt z native'ami mobilizuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie, nie ma to jak uczyć się języka pisząc z native speakerem! najlepszym sposobem na opanowanie języka będzie... znalezienie sobie francuskojęzycznej dziewczyny : ) moja przyjaciółka ma właśnie chłopaka Francuza i przez rok czasu nauczyła się tak biegle francuskiego, że tylko pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo... dziewczyna z Francji? Ciekawa opcja, ale związki na odległość nie są takie fajnie! :)

   Usuń
 5. Też jestem bardzo zadowolona z tej serii! Aktualnie korzystam z tytułu do hiszpańskiego, od stycznia znów w ruch pójdzie niemiecki jak do niego wrócę ;) W przyszłości na będą będę też sięgać po kolejne tytuły, przy kolejnych językach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gгeat beat ! I wоuld liκe to aрprentice while уou
  amеnd your website, hoω cоuld i subscribe for а blog wеb sіte?

  Τhе account hеlpеԁ me a acceρtable deal.
  I had bеen tiny bit acquainted οf this youг brοadcast pгovideԁ
  bright clеаг concept

  Reѵieω my web-site :: vapornine
  My page:

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozważałem ostatnio kupno książki z tej serii ale w końcu kupiłem kurs z nagraniami i jestem bardzo zadowolony. Zapraszam na mojego bloga, parę języków nam się pokrywa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też się bardzo podoba :) Już wchodzę na bloga!

   Usuń