sobota, 17 listopada 2012

Kolejne rozdroże...

Hej! W okresie szkolnym blogi o samorozwoju pracują wolniej. Każdy to widzi i pewnie wiecie czemu tak jest. Już było pierwsze zebranie z podawaniem ocen i były już próbne testy gimnazjalne. Umiem chociaż trochę określić swoją pozycję.

Lepiej zacznę od tego co jest źle. Moje jedyne oceny z fizyki to 2 i 1... Jednak szybko  się to zmieni, bo poprawiałem sprawdzian i robiłem projekt. Ta fizyka coś mnie nie kocha i ja jej też nie za bardzo.

Drugi fakt to taki, że lepsze mam oceny z chemii niż z w-f. Nie wiem czy się śmiać czy płakać, więc wniosek i refleksję zostawię wam. Pochwalę się tylko moimi ocenami z chemii: 4,4,4,5,4,4,4! : D Nigdy chyba nie miałem takich ocen. Czuję, że wkręciłem się w ten wir i uważnie pilnuję abym z niego nie wypadł. Mówi się, że "zacznij się uczyć", ale u mnie to chyba działa jakoś inaczej. Po prostu zaczynam być w czymś dobrym, rozumieć to i kolejne lekcje dokładają części do mojej układanki. Tak miałem od zawsze z angielskiego. Po prostu wiem z czego pani może zrobić kartkówkę, sprawdzian, jakie są kruczki, co jak i na kiedy się nauczyć. Powoli zaczynam mieć tak z chemii. Ale najtrudniejsze pytanie - dlaczego? Dlaczego z historii chociaż się uczę nie dostałem takiego kopa? Dziwne, ale jeśli odkryję odpowiedź będę mógł się wkręcić w inne przedmioty.

Trzecia i ostatnia zła informacja jest taka, że średnia jaką sobie wyliczyłem wychodzi 3,6... Nie przejmuję się tym tak bardzo, bo to są oceny wstępne a na koniec nauczyciele je podwyższają.

Teraz temat o którym najbardziej chciałbym napisać. Wiecie iż pisałem ostatnio o IB (International Baccalaureate Diploma Programme). Dla tych co nie wiedzą jest to matura międzynarodowa. Klasa przygotowująca do takiej matury jest w mieście obok i oczywiście, strasznie się napaliłem! Gdy dowiedziałem się, że aby sie tam dostać potrzeba angielskiego rozszerzonego to poszedłem do dyrektora i poprosiłem o zmianę. Chociaż podania składało się do września oszukaliśmy system i na próbnych już pisałem rozszerzenie. Wróćmy do tego co najważniejsze! O co chodzi w IB? W skrócie jest to taka jakby angielska/międzynarodowa szkoła. Masz 6 lekcji, które sam wybierasz i lekcję są po angielsku!!! Nie wiem czy wiecie, ale od zawsze chciałem uczyć się po angielsku i móc samemu wybrać to co chcę się uczyć. Jak już pisałem jest 6 przedmiotów.


Pierwszy jest język - w większości przypadków język ojczysty. Potem trzeba wybrać język obcy w którym macie lekcje (angielski, francuski, hiszpański lub niemiecki). Trzecia grupa to "Jednostka i społeczeństwo" i do wyboru jest historia, geografia, filozofia, ekonomia. Czwarta grupa to nauki eksperymentalne, do wyboru - chemia, biologia, fizyka. Piąty przedmiot to matematyka - jest parę rodzai. Szósta grupa to Sztuka, ale można za to wybrać jeden przedmiot innej grupy. 3 przedmioty muszą być rozszerzone (HL) i 3 standardowe (SL). To teraz chciałbym napisać co ja zamierzam wybrać jeśli się dostanę!

1. Polski (HL)
2. Angielski (HL)
3. Geografia/Filozofia (HL)
4. Biologia/Chemia (SL)
5. Matematyka (Mathematical Studies - najłatwiejsza)
6. Francuski (SL)

Moje możliwości szkoły to teraz: Liceum w moim mieście (dwujęzyczna), liceum w pobliskim mieście (IB), technikum w pobliskim mieście (turystyczne), technikum w moim mieście (spedycyjne).

15 komentarzy:

 1. Ehh, nie masz pojecia jak bardzo chcialabym pisac mature miedzynarodowa. Nie poddawaj sie i walcz, powodzenia!! ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu? :) Dzięki! Cały czas walczę!

   Usuń
 2. Powiem ci szczerze, że nie polecam tego typu klas. Chcesz studiować za granicą? ...Tak naprawdę poziom nauczania w tych klasach jest niższy , oni kładą nacisk na mówienie w j. angielskim . To zależy od tego co chcesz robić w przyszłości , gdzie , co studiować ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co słyszałem jest tam bardzo trudno. Gdyby był niższy to bym się cieszył. Właśnie o to mówienie mi chodzi, po to w 50% chcę tam iść. :)

   Usuń
 3. A ja przeogromnie polecam tego typu klasy. Nie będziesz żałował, masz moją gwarancje:)Przed Tobą ogromna praca, ale rezultaty naprawdę zachwycające.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz! A ty byłaś w takiej klasie ? :-) Boję się tej nauki ale muszę! :-D

   Usuń
 4. Ja właśnie sobie obliczyłam ile procent muszę mieć z matur żeby się dostać na moje wymarzone studia w języku angielskim. Przeraziłam się, idę się uczyć. Polecam zrobić to samo :d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha : D No cały czas próbuje się uczyć! :)

   Usuń
 5. polecam IB. bardzo. jedna z gorszych moich decyzji, to to, że się nań nie wybrałam. otwiera drzwi do uczelni na całym świecie, a studia za granicą wcale wielce kosztami się od polskich nie różnią. pozdrawiam i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wiem, tylko najgorsze w tym abym się tam dostał i poradził... :( Dzięki bardzo! :)

   Usuń
 6. Taki profil to na pewno inwestycja w przyszłość. Jeżeli bardzo masz na coś takiego ochotę - do dzieła, nie będziesz przynajmniej żałował, że nie spróbowałeś! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nauka to ogólnie inwestycja, ale niestety to nie ode mnie zależy czy się tam dostanę... No, może trochę :)

   Usuń
 7. O PROSZĘ!
  Ja też jestem w 3 gim. Mieszkam koło Zielonej Góry i też się napaliłam na IB oczywiście. Najbliższa szkoła to II LO w Poznaniu :) nie boisz się że ze średnią 3.6 możesz się nie dostać?
  Moja waha się od 4.5 do 4.8 także też super nie jest a poza tym życie w internacie mi się nie uśmiecha ale TRZEBA WALCZYĆ O SWOJE MARZENIA

  OdpowiedzUsuń
 8. Now ӏ аm going to do my breakfast, afterwaгd haνing my breakfаѕt comіng agaіn
  to reаd аԁԁitiоnal news.


  My web page: pikavippi
  My web page ::

  OdpowiedzUsuń
 9. Today, I went to the bеаchfront wіth my kids.
  I found a sea shell аnԁ gave it to my 4 yeаr οld daughter anԁ said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to her ear and
  sсreamed. There was a hermit сrab inѕide
  and іt pinсhed her ear. Ѕhe nеvег wants to go back!
  LοL I know thіs is cοmpletely off toρіc but I had tο tell someone!


  Also ѵisit my webpage; united States army records
  Also see my website - samsung galaxy note 2

  OdpowiedzUsuń