piątek, 13 września 2013

Jak zachowywać się z nowo poznanymi ludźmi?

Ostatnio trochę ponarzekałem, ale wszystko wychodzi na prostą. Jednak dziś chciałbym napisać trochę o relacjach między ludźmi, czyli jak zachować się w grupie nieznanych nam ludzi. Nie jestem jakąś duszą towarzystwa, ale postaram się napisać moje wnioski.

1. Bądź sobą.

Prawda stara jak świat, ale dużo o niej zapomina. Róbcie i mówcie wszystko w zgodzie z sobą. Jeśli ludzie od początku polubią Was za to kim tak naprawdę nie jesteście to te więzi długo nie przetrwają. Proste.

2. Bądź tajemniczy/a.

Wydaje mi się, że to ważne, aby nie odsłaniać od razu wszystkich kart. Po pierwsze może okazać się, że osoby te nie są warte aby nas poznawały a po drugie ciekawiej rozmawia się z osobą, gdy po kolei odkrywamy kolejne fakty o niej.

3. Nie przynudzaj.

Jeśli widzisz, że kogoś nie interesuje temat języków, samochodów czy fizyki kwantowej to nie gadaj o tym. Spróbuj znaleźć jakiś wspólny temat (na przykład nawiązać do sytuacji w jakieś się razem znajdujecie) i pytać a wtedy dowiesz się co może zainteresować naszego kolegę/naszą koleżankę.

4. Nie bądź nieśmiały, ale też nie natarczywy.

Nikt nie lubi gdy ktoś rozmawia jakby mruczał pod nosem i patrzył się jakbyś miał/a go zabić. Ja nie lubię też gdy ktoś się za bardzo narzuca i po pierwszej rozmowie już traktuje cię jak przyjaciela z dzieciństwa. Musi być równowaga.

weheartit.com

2 komentarze:

  1. Trafne spostrzeżenia! Zwłaszcza dla kogoś, kto jest dość nieśmiały i niepewny siebie w kontaktach z nowo poznanymi ludźmi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Może niezbyt odkrywcze, ale zawsze coś!

      Usuń